Konya Diş Beyazlatma, Konya Diş Beyazlatma Fiyatları, Diş Beyazlatma Fiyatları Konya için Rana Demir Meram Diş Özel Diş Polikliniğinden randevu alabilirsiniz.

Konya Diş Beyazlatma

Beyaz dişler estetik görünümün bir parçası olarak önemli bir yere sahiptir. Fizyolojik nedenlerle veya antibiyotik kullanımı, çay, kahve tüketimi gibi iç ve dış sebeplerle zamanla dişlerde renklenmeler olabiliyor. Diş beyazlatma dişlerin yüzeyindeki gözenekli mine ve dentin yapısında oluşan renklenmenin diş beyazlatma jelleri ile giderilmesi işlemidir. Diş beyazlatma yöntemleri uygulanan tekniğe göre ev tipi diş beyazlatma ve ofis tipi diş beyazlatma olarak iki gruba ayrılır;

Ev Tipi Diş Beyazlatma

Ev tipi diş beyazlatma yönteminde ağız içinden ölçü alınarak kişiye özel beyazlatma plakları hazırlanır. Hazırlanan bu plağın içerisine belirli miktarlarda diş beyazlatma jeli uygulanarak plağın hasta tarafından kullanılması istenir. Plaklar günde 4-8 saat çıkarmadan kullanılmalıdır. Beyazlatma süresi ihtiyaca göre 10-15 gün kadar sürer. Diş renginin yavaş yavaş açıldığı bu yöntemle kalıcılık ofis tipi beyazlatmaya nazaran daha fazladır.

Ofis Tipi Beyazlatma

Bu yöntem ’lazerle diş beyazlatma’ yöntemi olarak da bilinir. Klinikte hekim tarafından uygulanır. Uygulama öncesinde diş etleri uygun bir bariyerle kaplanır. Diş hekimi tarafından diş üzerine sürülen beyazlatma jelinin UV Işığı yada lazer yardımıyla aktifleştirilir. Beyazlatma işlemi ortalama bir saat sürer ve istenilen sonuç alınana kadar jel uygulama işlemi tekrarlanabilir.

Dişlerdeki renklenmenin boyutuna ve hedeflenen beyazlığın derecesine göre hangi yöntemin uygulanacağına karar verilir. Maksimum beyazlığın ve beyazlatma sonrası oluşan görüntünün daha uzun süre kalıcılığının sağlanması için ofis tipi beyazlatma uygulandıktan sonra ev tipi beyazlatma ile işlem desteklenebilir. Daha sonraki süreçte ise 6 aylık gibi periyodlar ile mevcut olan beyazlatma plağımıza ev tipi beyazlatma jelimizi uygulayarak kalıcılığı uzun süre sağlamış oluruz.

Tek Diş Beyazlatma (İçten Beyazlatma-Endobleaching)

İçten beyazlatma tedavisi kanal tedavisi sonrası renk değiştiren dişlere uygulanır. Dişe yapılan dolgu çıkarılarak oluşan boşluğa diş beyazlatma jeli uygulanır ve diş geçici dolgu ile kapatılır. İstenilen beyazlığa ulaşıncaya kadar iki gün aralıklarla seanslar tekrarlanabilir. İstenilen sonuç alındığında önce dişi güçlendirici bir malzeme uygulanır, sonrasında ise dişin kalıcı dolgusu yapılır. Hangi diş beyazlatma yönteminin sizin için uygun olacağına hekiminiz muayene sonrasında karar verecektir.

Beyazlatma yöntemleri dişlerde az da olsa hassasiyete sebep olabilir. Bu durum normal ve olası bir yan etkidir. Dişlerdeki hassasiyetin birkaç gün içerisinde geçmesi beklenir. Beyazlatma sürecinde ve sonrasında iki gün çay, kahve, şarap, kola gibi boyayıcı sıvılardan ve tütün mamullerinden uzak durulması gerekir. Diş beyazlatma işlemi 18 yaşından büyük tüm yetişkinlere uygulanabilir. Hamilelerde uygulanması tavsiye edilmemektedir.