Konya Ortodonti, Konya Ortodonti Uzmanı, Konya Ortodontist, Konya Ortodonti Doktorları, Konya Ortodonti Klinikleri, Konya Ortodonti Fiyatları, Konya Diş Teli, Konya Diş Teli Fiyatları, Konya Ortodonti, Konya Diş Teli Fiyatları, Ortodonti Konya, Konya Diş Teli, Konya Ortodonti Doktorları, Diş Teli Fiyatları Konya, Konya Ortodonti Fiyatları, Konya Ortodonti Uzmanı, Diş Teli Konya, Konyada En İyi Ortodontist, Ortodonti Uzmanı Konya, Konya Ortodonti Klinikleri, Diş Teli Fiyatları 2023 Konya, Konyada Ortodontist, Konya Ortodonti Diş Doktorları, Konyada Diş Teli Fiyatları, Konyadaki Ortodontistler, Konya Ortodonti Randevu, Diş Teli Tedavisi Konya, Konya Çocuklarda Ortodonti, Konya Yekişkinlerde Ortodonti, Konya Şeffaf Plak Tedavisi, Konya Lingual Ortodonti, Konya Braket Çeşitleri, Konya Ortodontik Aygıtlar, Konya Çene Eklemi Rahatsızlıkları, Konya invisalign, Konya Orthero, Konya Telsiz Ortodonti, Konya Çene Bozukluğu, Rana Demir

Konya Ortodonti Uzmanı Rana Demir Özel Konya Ortodonti Kliniğinde Konya Yetişkin Ortodonti Uzmanı ve Konya Çocuk Ortodonti Uzmanı olarak ortodontik tedavide hijyen kontrolü için randevu alabilirsiniz.

Ortodontik tedaviler sırasında en önemli hususlardan biri ağız hijyeninin sağlanması ve idamesidir. Ortodontide tercih edilen sabit aygıtlar, dişlerde normalden fazla plak birikimine sebep olurlar. Bu beraberinde dişlerde çürük oluşum riskinin artmasına, dişeti sağlığının bozulmasına ve buna bağlı ağız kokusu oluşmasına sebep olabilir. Tedavisi devam eden hastaların kişisel ağız hijyeni bakımları haricinde ek tedavilerle de destek almaları gerekebilmektedir. Ortodonti tedavisi sürerken manuel diş fırçasına ek olarak; ortodontik arayüz fırçaları, ağız duşu ve ağız gargaraları da kullanılmalıdır.