Konya Ortodonti, Konya Ortodonti Uzmanı, Konya Ortodontist, Konya Ortodonti Doktorları, Konya Ortodonti Klinikleri, Konya Ortodonti Fiyatları, Konya Diş Teli, Konya Diş Teli Fiyatları, Konya Ortodonti, Konya Diş Teli Fiyatları, Ortodonti Konya, Konya Diş Teli, Konya Ortodonti Doktorları, Diş Teli Fiyatları Konya, Konya Ortodonti Fiyatları, Konya Ortodonti Uzmanı, Diş Teli Konya, Konyada En İyi Ortodontist, Ortodonti Uzmanı Konya, Konya Ortodonti Klinikleri, Diş Teli Fiyatları 2023 Konya, Konyada Ortodontist, Konya Ortodonti Diş Doktorları, Konyada Diş Teli Fiyatları, Konyadaki Ortodontistler, Konya Ortodonti Randevu, Diş Teli Tedavisi Konya, Konya Çocuklarda Ortodonti, Konya Yekişkinlerde Ortodonti, Konya Şeffaf Plak Tedavisi, Konya Lingual Ortodonti, Konya Braket Çeşitleri, Konya Ortodontik Aygıtlar, Konya Çene Eklemi Rahatsızlıkları, Konya invisalign, Konya Orthero, Konya Telsiz Ortodonti, Konya Çene Bozukluğu, Rana Demir

Konya Şeffaf Plak, Konya Şeffaf Plak Fiyatları, Konya Şeffaf Plak Tedavisi Yapan Yerler için Konya Ortodonti Uzmanı Rana Demir kliniğinden randevu alabilirsiniz.

Konya Şeffaf Plak Tedavisi

Şeffaf plak tedavisi (Aligner) şeffaf ve ince yapıda, takıp çıkarılabilen, kişiye özel dijital olarak hazırlanan ve sıralı bir düzende kullanılan plaklarla dişleri hizalayan bir yaklaşımdır.

Şeffaf plak tedavisinde tüm planlama ve üretim aşamaları dijital olarak ilerler. Bu teknolojide tedavi başlamadan tedavi bitimi dijital bir görüntü sunulmakta ve diş hareketlerinin ve tedavinin ne kadar süreceği hakkında kişiselleştirilmiş bir planlama sunulmaya çalışılmaktadır.

Bu tedavide kullanılan plakların gündüz ve gece sürekli, günde yaklaşık 22 saat gibi bir süre boyunca kullanılması gerekmektedir. Plaklar hastalar tarafından kullanılmaya devam edilirken, yaklaşık 6-8 hafta aralıkla hekimlerinin kontrollerine de devam etmeleri gerekmektedir. Hekimin klinikte hastası ile geçirdiği sürenin kısalması ve kontrollerin daha uzun aralıklarla olması tedavinin avantajlarından biri olarak değerlendirilebilir.

Tedavi sırasında sabit yardımcı elaman olarak bazı dişler üzerine kompozit dolgu malzemesinden ataşmanlar yapılmaktadır. (resim2) Bunun haricinde sabit bir mekanik aygıt içermemesi ağız hijyeninin sağlanmasını kolaylaştırmakta ve çürük riskini ve dişeti problemlerini azaltmada da başarılı olmaktadır.

Konya’da şeffaf plak tedavisi ve şeffaf plak yapan yerler konusunda araştırma yapanlara Konya şeffaf plak fiyatları için kliniğimizden randevu almalarını tavsiye ederiz.

Şeffaf Plaklar Nasıl Hazırlanır?

Diş hekimi ağızdan ölçü alır. Bu bilgileri üç boyutlu tarama yöntemi ile bilgisayara aktarır. Bilgisayar üzerinde dişlerin hareketine dair senaryo elde edilir. Bu senaryolara göre tedavi rotası belirlenir. Üç boyutlu yazıcıdan istenen diş kalıpları çıkarılır. Elde edilen bu kalıpların üzerine esnek şeffaf plak uygulanır. Tedavi aşamalarında kat edilecek yol için her bir adıma uygun plak hazırlanır. Böylece tedavide kullanılacak plaklar hazırlanmış olur.

Şeffaf Plaklar Nasıl Kullanılır ?

Şeffaf plaklar dişlerin üzerine oturtulur, dişleri kaplayarak ağızda bulundukları sürece dişleri istenen yöne doğru hareket ettirirler. Plağın kullanımı sadece ağıza yerleştirilmesi, yeme, içme, diş fırçalama, diş ipi kullanma gibi aktivitelerde çıkarma şeklindedir. Yani kişi plağını kendisi çıkartıp takabilir. Plağı bizzat kendisi günlük hayatının bir parçası olarak kullanır.

Ölçüler Alındıktan Sonra Tedavi Ne Zaman Başlar?

Ölçüler alındıktan sonra bilgilerin bilgisayara girilmesi ve kalıpların hazırlanma sürelerini göz önünde bulundurursak şeffaf plaklar yaklaşık iki hafta sonra elde edilir. Yani plaklar iki hafta sonra alınıp ağıza yerleştirilir ve tedaviye başlanmış olunur.

Şeffaf Plaklar ile Tedavi Süreci Nasıl İlerler?

Şeffaf plaklarda normal ortodontik tedaviden farklı olarak braketler kişinin kendisine özel olarak 3 boyutlu yazıcılar tarafından üretilir. Plaklar ağızda bulundukları sürece dişleri istenen harekete doğru yönlendirir. 15 günde bir plak değiştirilir ve her değişimde, yani her yeni plakta dişler istenen yöne doğru planlı bir şekilde ilerletilir. Tedavi süresince hastalar plakları çok rahat bir şekilde kendileri takip çıkarabilirler, oldukça basittir, bir plağı günde yaklaşık 20 saat kullanırlar, plağı kullandıktan yaklaşık iki hafta sonra bir sonraki adımın plağı kullanılmak üzere verilir. Bu plağı yine aynı şekilde iki hafta boyunca günde 20 saat gibi bir süre ile takarak kullanırlar.

Invisalign Kullanımında Tedavi Süresi Nedir?

Ortalama tedavi süresi, problemlerin yaklaşık %60’ı sekiz ila on ayda biter. Kalan %40 ise on iki ila on dört aylık tedavilerle sonlanabiliyor. Maksimum 16-18 ay süren ender durumlar da var.