Konya Ortodonti, Konya Ortodonti Uzmanı, Konya Ortodontist, Konya Ortodonti Doktorları, Konya Ortodonti Klinikleri, Konya Ortodonti Fiyatları, Konya Diş Teli, Konya Diş Teli Fiyatları, Konya Ortodonti, Konya Diş Teli Fiyatları, Ortodonti Konya, Konya Diş Teli, Konya Ortodonti Doktorları, Diş Teli Fiyatları Konya, Konya Ortodonti Fiyatları, Konya Ortodonti Uzmanı, Diş Teli Konya, Konyada En İyi Ortodontist, Ortodonti Uzmanı Konya, Konya Ortodonti Klinikleri, Diş Teli Fiyatları 2023 Konya, Konyada Ortodontist, Konya Ortodonti Diş Doktorları, Konyada Diş Teli Fiyatları, Konyadaki Ortodontistler, Konya Ortodonti Randevu, Diş Teli Tedavisi Konya, Konya Çocuklarda Ortodonti, Konya Yekişkinlerde Ortodonti, Konya Şeffaf Plak Tedavisi, Konya Lingual Ortodonti, Konya Braket Çeşitleri, Konya Ortodontik Aygıtlar, Konya Çene Eklemi Rahatsızlıkları, Konya invisalign, Konya Orthero, Konya Telsiz Ortodonti, Konya Çene Bozukluğu, Rana Demir

Konya Orthero, Konya Orthero Tedavisi ve Konya Orthero Fiyatları için Ortodontist Rana Demir Özel Orkodonti Kliniğinden Randevu Alabilirsiniz.

Konya Orthero

 • Orthero tedavisi, ortodontik bir çözümdür. Dişlerini olması gereken ideal pozisyona kavuşturur. Metal diş tellerine gerek kalmadan, şeffaf plaklar ile dişlerin ideal konuma gelir.
 • Ağzında fark edilmesi güç olan şeffaf plaklar her 15 günde bir ücrete dahil yenilenir.
 • Sen de Orthero ile ideal gülüşüne kavuşabilirsin.

Orthero Nasıl Çalışır?

Orthero plakları ile dişleriniz her aşamada daha ileriye taşınarak doğal dizilimine kavuşur. Yapmanız gereken tek şey iki haftada bir plaklarınızı değiştirmek.

Neden Orthero?

Orthero şeffaf plakları dişlerinizi sizi rahatsız etmeden ideal düzene kavuşturur.

Tedaviye başlamadan önce tedavi sonunu simülasyon üzerinden görebileceksiniz
Bilgisayar ortamına aktarılan ağız ölçüleriniz uzman ekibimiz tarafından incelenir ve 3D tedavi planınız çıkartılır. Tüm diş hareketleriniz 3D olarak hekiminize gönderilir. 3D tedavi planını inceleyebilir ve tedaviye başlamadan önce tedavinin sonundaki yeni gülüşünüzü nasıl olacağınızı görebilirsiniz. Tedaviye başlamadan önce tedavi sonundaki halini kim görmek istemez ki?

Diş Teli Alternatifi Orthero Şeffaf Plak Tedavisi

Metal veya şeffaf diş teli çeşitli sebeplerden dolayı dişlerde dizilim bozukluklarını tedavi eden araçlardır. Bu bozukluğu ortadan kaldırmak için diş hekimleri veya ortodontistler aşağıda bulunan alternatif tedavi yöntemleri uygulamaktadırlar. Son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle birlikte çok ileri metal veya şeffaf diş teli geliştirildiği gibi kişiye özgü üretilen Orthero plakları ile hiç şeffaf diş teli kullanmadan ortodontik tedavi olmak mümkün olmaktadır.

Peki şeffaf plaklarin ve şeffaf diş tellerinin birbirlerine karşı avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Diş çarpıklıklarını düzeltme tedavisinde uygulanan yeni teknoloji Orthero sayesinde, şeffaf diş teli kullanmanıza gerek kalmadan tamamen şeffaf plaklar aracılığı ile dişlerinizi olması gereken ideal pozisyona getirebilir ve düzgün, sağlıklı dişlere sahip olabilirsiniz.

Orthero Tedavisi Nedir?

Ortodonti dünyasında yaşanan teknolojik bir devrim olarak nitelendirilen Orthero ile dişlerin estetik kaygı yaratmadan düzeltilmesini sağlayan ve aynı zamanda dijital ortamda dişlerinizin nasıl bir yapıya sahip olacağını anlık olarak gösterebilen bir programa sahip ortodontik tedavi yöntemidir.

Neden Şeffaf diş teli değil de Orthero?

 • Orthero plakları tamamen şeffaf plaklardan oluşmaktadır. Bu sayede dışarıdan bakıldığında fark edilemezler. En yakınlarınız bile (arkadaşlarınız, aileniz ) fark etmekte zorlanacaklardır.
 • İstenildiği zaman takıp çıkarma imkanı bulunmaktadır.
 • Ağrısız tedavi yöntemidir. Metal tellerinde sıkça karşılaşılan ağrı, sızı ve acı hisleri ile kesinlikle karşılaşılmaz.
 • Metal veya şeffaf diş teli gibi estetiksel bir kaygı yaşanmaz. Aile, iş ve sosyal yaşantınıza hiçbir kaygı duymadan devam edebilirsiniz. Özellikle çocukların ve gençlerin diş çarpıklığı tedavilerinde yaşadıkları psikolojik sorunların önüne geçmektedir.
 • İstanbul Teknik Üniversitesi Teknokentte geliştirilen Orthero plakları 1000’den fazla ortodontist ve diş hekimi tarafından tüm Türkiye’de kullanılmakta olan bir tedavi yöntemidir. Bugüne kadar 10000’den fazla üzerinde diş çarpıklığı sorunu yaşanan hasta tedavisinde kullanılmıştır.
 • Ağız kokusu, damağa telin batması, diş fırçalama da yaşanan bütün sıkıntıları çözen bir tedavi yöntemidir. Sesinize ve konuşmanıza etki etmez.
 • Tedavinizin daha hızlı tamamlanmasını sağlar.
 • Metal veya şeffaf diş teli kullanabilecek yaşta herkese uygulanabilmektedir.
 • Metal veya şeffaf diş teli tedavisine göre zaman açısından aynı sürede, fiyat açısından ise yakın fiyatlarda bu teknolojik tedavi yöntemine sahip olma şansınız bulunmaktadır.

Orthero Tedavisine Nasıl Başlanır

Orthero Türkiye’nin 7 bölgesinde sağlayıcısı olduğu ortodontist ve diş hekimleri bulunmaktadır. Diş hekimiz var ise hekiminize bizden bahsedin ya da hekiminizin iletişim bilgilerini bize ulaştırın. Biz kendisi ile iletişime geçip bilgi vereceğiz. Eğer bir diş hekiminiz yok ise bu sayfadaki “Orthero ile Tedavi Olmak İstiyorum” formu doldurarak bilgi alabilirsiniz. Hekiminizi belirledikten sonra muayene olarak diş hekimiz tarafından dişlerinizin kontrolü yapılır. Diş çarpıklığı veya diş ayrıklığı tedavisi için uygun iseniz doktorunuz tarafından diş ölçünüz alınır. Alınan ölçüler Orthero ortodonti uzmanlarına gönderilir. Ardından tedaviye başlamadan tedavi sonundaki dişlerinizin son halini görebileceğiniz bir simülasyon diş hekiminiz ile paylaşılır. Hekiminiz ile birlikte daha tedaviye başlamadan, hem de hiç bir ücret ödemeden bilgisayar ortamında dişlerinizin kavuşacağı son hali görme fırsatınız bulunmaktadır.

Simülasyonu hekiminiz ile birlikte inceledikten ve onayınızdan Şeffaf plaklarınız hemen üretilerek tedaviye başladığınız diş hekimi veya ortodontist ‘e gönderilir.

Kullanılacak plakların sayısı ve tedavi süresi, yapılan bu 3 boyutlu simülasyondan sonra netleşmiş olacaktır. Size özgü üretilen Şeffaf Aparey’leri sıralı bir şekilde her gün günde 20-22 saat kullandığınızda dişler simülasyonda görüldüğü gibi hareket etmeye başlayacaktır. Mesela sizin ağız çapraşıklığını düzeltebilmemiz için 6 aparey gerekiyor ise bu toplamda 12 haftalık bir tedavi olacağız anlamına gelmektedir. Orthero ‘da ortalama tedavi süresi 6-9 ay arası değişmektedir. Şeffaf plak tedavisi hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Hastalar Neden Orthero Tercih Ediyor?

Tedavisi tamamlanan ve tedavisi süren hastalar arasında yapmış olduğumuz araştırma çalışmasının sonucunda Orthero’nun tercih edilmesinin en büyük 4 sebebi aşağıda listelenmiştir.

 • Tamamen şeffaf olması ve dışarıdan bakıldığında fark edilememesi,
 • İstenildiği zaman çıkarabilme şansının bulunması,
 • Ağrı, sızı ve acı hissinin yaşanmaması,
 • Kesin bir tedavi yöntemi olması ve tedavi sürecinin dijital ortamda takip edilebilmesidir.

Orthero Fiyat ve Ücretleri Diş teline göre nasıldır?

Tedavilerde fiyat konusu hastanın istekleri ve tedavinin zorluk seviyesine göre hekimler tarafından belirlenen bir rakamdır. Diş teli fiyatı olarak net bir rakam verilemediği gibi Orthero tedavi fiyatı olarak bir rakamda verilemez. En kolay vakalar ön dişlerin sadece hareket ettirilmesi gereken vakalardır. Bu vakalar 3-6 ay içerisinde tamamlanmaktadır. Bu sürede diş hekiminiz tedavi sürecini takip edecek ve tedaviyi uygulayacaktır. Elbette 6 ay sürecek bir vaka ile 12 ay sürecek bir vakanın benzer fiyatlarda olması beklenemez. Diş hekiminize muayene olmadan net bir fiyat elde edilemez. Ancak ortalama bir fiyat öğrenmek isterseniz Diş teli Fiyatları ve Orthero Tedavisi yazımıza bakabilirsiniz.