Konya Ortodonti, Konya Ortodonti Uzmanı, Konya Ortodontist, Konya Ortodonti Doktorları, Konya Ortodonti Klinikleri, Konya Ortodonti Fiyatları, Konya Diş Teli, Konya Diş Teli Fiyatları, Konya Ortodonti, Konya Diş Teli Fiyatları, Ortodonti Konya, Konya Diş Teli, Konya Ortodonti Doktorları, Diş Teli Fiyatları Konya, Konya Ortodonti Fiyatları, Konya Ortodonti Uzmanı, Diş Teli Konya, Konyada En İyi Ortodontist, Ortodonti Uzmanı Konya, Konya Ortodonti Klinikleri, Diş Teli Fiyatları 2023 Konya, Konyada Ortodontist, Konya Ortodonti Diş Doktorları, Konyada Diş Teli Fiyatları, Konyadaki Ortodontistler, Konya Ortodonti Randevu, Diş Teli Tedavisi Konya, Konya Çocuklarda Ortodonti, Konya Yekişkinlerde Ortodonti, Konya Şeffaf Plak Tedavisi, Konya Lingual Ortodonti, Konya Braket Çeşitleri, Konya Ortodontik Aygıtlar, Konya Çene Eklemi Rahatsızlıkları, Konya invisalign, Konya Orthero, Konya Telsiz Ortodonti, Konya Çene Bozukluğu, Rana Demir

Tel tedavisi uzun süren, sabır isteyen ve dikkat edilmesi gerekilen bir süreçtir. Ortodontist, hastaya gerekli bilgileri, tedavi sürecini detaylı bir şekilde anlatmalı, hastanın da doktorun söylediklerine uyması gerekir. Aksi takdirde bu sürecin sonunda istediğiniz sonucu elde edemeyebilirsiniz. Diş teli takıldıktan sonra, bir süre daha ağrı hissedebilirsiniz. Ancak ağrı devam ederse doktorunuza görünmelisiniz.

Tedavi süresince bazı yiyecek ve içeceklerden uzak durmak gerekir. Bunlar arasında başta elma, armut, ekmeğin sert tarafı, cips, kuruyemiş gibi sert yiyecekler gelir. Jelibon, lokum, karamelli çikolata, sakız gibi yapışkan yiyecekler, alkollü ve gazlı içecekler dişinizdeki braketleri yerinden oynatarak sizi tedavi sırasında zor durumda bırakabilir. Yemek tercihlerinizi yumuşak, sulu ve kolay parçalanabilen yiyeceklerden yana yapmak tellerin zarar görmemesi için gereklidir.

Diş teli kullanan kişiler dışarıdan gelecek olan sert darbelere karşı ağız bölgesini korumalı, braketlerin kırılmamasına özen göstermelidir. Spor yapanlar, futbol, basketbol gibi alanlarda faaliyet gösteren kişiler, diş teli kullanırken alacağı darbe ihtimalini düşünerek bir süre spora ara vermelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir