Günümüzde sık sık uygulanan implant tedavisi hastaların ihtiyaçlarına göre farklı şekillerde uygulanmaktadır. Bu noktada hastalar tarafından en çok merak edilen konu tedavinin ücretlendirilmesidir.

İmplant fiyatları hastaların muayenesi sonucunda hekimlerin tespitleri sonucunda değişiklik göstermektedir. Hastanın eksik diş sayısı, diş yapısında var olan mevcut problemler, hastanın çene kemiği yapısı, işlemin uygulanacağı merkez ve daha birçok faktör implant tedavisi ücretlerini etkilemektedir.

Genel olarak İmplant fiyatları …… TL ve …… TL arasında değişmektedir.

Kliniğimizde verdiğimiz implant diş tedavisi hizmetimiz alanında uzman ve deneyimli hekimlerimiz tarafından planlanmaktadır. Bu tedavi ile ilgili muayene gerçekleştirilmeden bir fiyat vermek doğru değildir. Ancak kliniğimizde tedavi neticesinde ödenecek olan ücret, hastaların bütçesini zorlamayan, en uygun fiyat aralığına sahiptir.

İmplant Tedavisi Nedir?

İmplant tedavisi, kişilerin eksik dişlerinin giderilmesi için uygulanan bir tedavi yöntemidir. Bu yöntem bir dişin eksikliğinde uygulanabileceği gibi hastanın bütün dişlerini kaybettiği durumlar için de uygulanabilmektedir.

İmplant tedavisinden yararlanmak amacı ile Konya diş kliniği arayışına girdi iseniz şu an doğru yerdesiniz. Alanında uzman ve deneyimli hekim kadromuz ile tedavinizi en kaliteli ve en hızlı şekilde gerçekleştirmekteyiz.

İmplant Diş Tedavisinin Gereklilik Durumları

İmplant diş tedavisi hem hasta talebine hem de diş hekimlerimizin tedavi önerilerine göre yapılabilmektedir. Bu tedavi planlaması neticesinde bazı sağlık problemlerinin önüne geçilmek amacı ile de tedavi uygulanır. İmplant tedavisi ile önüne geçmeyi planladığımız sorunlar kısaca şu şekilde özetlenebilir:

 • Ağızda eksik dişin bulunması durumunda çene kemiğinde oluşabilecek erime durumunun ortadan kaldırılması,
 • Azı dişlerinin eksikliğini gidererek, sağlam dişlerin dizilim sorunlarının ortadan kaldırılması,
 • Yan yana olan dişlerin eksikliğini gidererek, diş gövdesinin sağlamlaştırılması,
 • Eksik dişin iki yanında olan dişlerin zarar görmesinin engellenmesi.
 • İmplant Tedavisinin Uygulanamayacağı Durumlar
 • Konya implant tedavisi hastalara uygulanmasının tehlikeli olabileceği bazı durumlar bulunmaktadır. Tedavinin uygulanmasını engelleyen durumlar genel anlamda şu şekilde ifade edilebilir:
 • Kalp ve damar hastalıkları
 • Romatizmal sorunlar
 • Uygulanan tedaviye rağmen kontrol edilemeyen şeker hastalığı
 • Çene kemiği darlığı ve çene kemiği güçsüzlüğü
 • Kan pıhtılaşması sorunları
 • Çeşitli psikolojik sorunlar

İmplant Diş Malzemeleri

İmplant diş tedavisinde en önemli konu kemiğe sabitlenen vidaların, kemik ile bütünleşmeyi sağlayacak malzemelerden yapılmış olmasıdır. Bu malzemelerden herhangi birini kullanmadan gerçekleştirilen tedaviler uzun vadede ciddi sağlık sorunlarına sebebiyet verebilmektedir. Günümüzde implant diş tedavisinde en sık kullanılan malzeme titanyumdur. Titanyuma alternatif olarak; porselen, kobalt, tantanyum, polimer ve çeşitli çelik malzemeler de tedavide kullanılabilmektedir.

Konya implant diş hekimi kadromuz ile implant tedaviniz için en kaliteli implant malzemelerini kullanıyoruz. Böylelikle tedavi sürecinizin ve sonrasının en sağlıklı şekilde ilerlemesini sağlıyoruz.

Devlet Hastanelerinde İmplant Diş Tedavisi

İmplant diş tedavisi özel kliniklerde gerçekleştirildiği gibi devletin yönetiminde olan diş hastanelerinde de gerçekleştirilebilmektedir. Bu tedavinin fiyatı devlet hastanesinde daha uygundur. Ancak bu kuruluşlarda implant tedavisinin gerçekleştirilmesi esnasında kullanılacak olan metaller değerli metaller değildir. Bu durum ileri vadede sorunlara yol açabilmektedir.

Bizler kliniğimizde ağız sağlığınıza uygun, uzun vadede sorun çıkarması mümkün olmayan kıymetli metaller kullanıyoruz. Bu neden ile implant tedavinizin kliniğimizde gerçekleşmesi durumunda uzun vadeli bir ağız ve diş sağlığının garantisini siz değerli hastalarımıza vermiş oluyoruz.

İmplant Tedavisi Sürecinde Ağrı

İmplant tedavisi kişiden kişiye göre farklı planlanan ve bu planlamalarda farklı malzemelerin kullanıldığı bir süreçtir. Bu süreçte çene kemiğine bir vidanın inşa edilmesinden ötürü hastalar bu sürece çekimser yaklaşmaktadır. Ancak durum dışardan göründüğü gibi büyük ağrılara sebep olmamaktadır. Elbette ki ağrıların ortaya çıkmaması ve sürecin mutlu bir şekilde sonlanması için işlemi uygulayan hekimin doğru seçilmesi oldukça önemlidir.

Konya implant merkezi içerisinde yer alan kliniğimizde implant tedavisi uzman hekimlerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu süreçte meslek içi deneyimleri oldukça fazla olan hekimlerimiz sayesinde herhangi bir ağrılı durum ile karşılaşmanız mümkün değildir. Hissedeceğiniz ağrılar diğer diş tedavilerden herhangi bir yönü ile farklı değildir. Lokal anestezinin etkisinin geçmesi ile birlikte ortaya çıkan ağrılar yalnızca tedavi esnasında uygulanan işlemden kaynaklıdır. Bu ağrı dışında farklı bir ağrı yaşamazsınız. Sürecin her noktasını sorunsuz bir şekilde atlatmanızı sağlayacak ve süreç sonunda hayatınıza çok daha özgüvenli devam etmenize aracı olmuş olacağız.

2023 Tek Diş İmplant Fiyatları Ne Kadar?

Yerli implant fiyatları ….. TL ve ….TL arasında,

Alman implant fiyatları …. TL ile …. TL arasında,

Kore implant fiyatları …. TL ile …. TL arasında,

İsviçre implant fiyatları …. TL ile … TL arasında,

Straumann implant fiyatı ise ….. TL ile ….. TL arasında değişmektedir.

Bu fiyatlar kişiye göre, yaptıracağı diş sayısına göre değişiyor.

implant Fiyatları 2022 (TDB 2022 Yılı implant Ücretleri ) KDV Dahil %8
Kemik İçi İmplant (Tek Silindirik İmplant Ücreti Hariç) ….. TL
İmplant Rehberi (Yarım Çene) …. TL
İmplant Rehberi (Tam Çene) ….. TL
İmplant Çıkartılması ….. TL
Zigoma İmplant (İmplant Ücreti Hariç) ….. TL
İmplant Destekli Hareketli Protezler (Hassas Tutucu Ücreti Hariç – Tek Çene) 4.820 TL
Sert Doku Greftleme (Greft Ücreti Hariç) ….. TL
İmplant Üstü Veneer Kuron (Seramik) (Abutment Ücreti Hariç) ….. TL
Veneer Kuron (Akrilik) …. TL
Veneer Kuron ** (Seramik) …. TL
Tam Seramik Kuron (Metal Desteksiz) …. TL
Diş Çekimi …..TL

2 thoughts on “Konya İmplant Fiyatları”

 1. Uzm. Dt. Rana Demir kliniğinde implant tedavimi yaptırdım çok memnun kaldım. Kendisine ve güler yüzlü çalışanlarına çok teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir