Konya Ortodonti, Konya Ortodonti Uzmanı, Konya Ortodontist, Konya Ortodonti Doktorları, Konya Ortodonti Klinikleri, Konya Ortodonti Fiyatları, Konya Diş Teli, Konya Diş Teli Fiyatları, Konya Ortodonti, Konya Diş Teli Fiyatları, Ortodonti Konya, Konya Diş Teli, Konya Ortodonti Doktorları, Diş Teli Fiyatları Konya, Konya Ortodonti Fiyatları, Konya Ortodonti Uzmanı, Diş Teli Konya, Konyada En İyi Ortodontist, Ortodonti Uzmanı Konya, Konya Ortodonti Klinikleri, Diş Teli Fiyatları 2023 Konya, Konyada Ortodontist, Konya Ortodonti Diş Doktorları, Konyada Diş Teli Fiyatları, Konyadaki Ortodontistler, Konya Ortodonti Randevu, Diş Teli Tedavisi Konya, Konya Çocuklarda Ortodonti, Konya Yekişkinlerde Ortodonti, Konya Şeffaf Plak Tedavisi, Konya Lingual Ortodonti, Konya Braket Çeşitleri, Konya Ortodontik Aygıtlar, Konya Çene Eklemi Rahatsızlıkları, Konya invisalign, Konya Orthero, Konya Telsiz Ortodonti, Konya Çene Bozukluğu, Rana Demir

Ortodontik tedavi, her yaşta uygulanabilmekte olup, günümüzde yetişkinlerde uygulanan ortodontik tedaviler oldukça yaygınlaşmıştır.

Dengeli bir alt-üst çene ilişkisi ve dengeli bir kapanış, hem doğal dişlerin sağlığının devamlılığı açısından hem de implant, protez, vb. tedavilerin doğru uygulanabilmeleri ve uzun ömürlü olmaları bakımından oldukça önemli ve gereklidir.

Yetişkin hastalarda ortodontik tedavi planlaması yapılırken, çene kemiklerine ait iskeletsel problemler (alt ve üst çenenin iskeletsel uyumsuzluğu) mevcut ise ortopedik tedavi ile ortodontik tedavi birlikte planlanır. Ortopedik tedavi kapsamında en yaygın olarak uygulanan işlemler ortognatik cerrahi uygulamalarıdır. Böyle vakalarda bir plastik cerrah / çene-yüz cerrahı ile ortodontist işbirliği yaparak ağır bir anomaliyi birlike düzeltebilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir